کلاس آنلاین آموزش سازدهنی

در مورد سازدهنی (هارمونیکا)بیشتر بدانیم.

294 بازدید

کمی خودمانی با سازدهنی

هارمونیکا یا همان سازدهنی که اکثر ما را به یاد خاطرات کودکی مان می اندازد و حس نوستالژیک بودن را به ما القا میکند. ولی چیزی که باید بدانیم این است که این روزها این ساز اسم و رسمی پیدا کرده است و بعنوان یک ساز کاملا تکامل یافته و مستقل در آموزشگاه های ایران تدریس می شود که اکثر اساتید این ساز، برخلاف سازهای سنتی ایرانی و بخاطر نوپا بودن این ساز در موسیقی ایران، افرادی در رنج سنی ۲۰ تا ۴۰ سال تشکیل می دهد.

که این نشان دهنده ی این است که سازدهنی در کشور ما جای کار زیاد دارد که البته وجود ملودی های میانی توسط هارمونیکا را در موسیقی های پاپ این روز ها بیشتر می بینم و این مورد نشان دهنده ی نفوذ قابل توجه این ساز در موسیقی کشورمان است.

سازدهنی Hohner سری Chromonica مدل Discovery 48

نگاهمان را به سازدهنی تغییر دهیم.

اکثر نوازنده های هارمونیکا از موضوعی رنج می برند و آن دید مردم نسبت به این ساز زیبا و دوست داشتنی می باشد ،اینکه هارمونیکا را در ذهن خود همان اسباب بازی دوران کودکی هایشان می دانند که البته برای یک ساز نوع ،چنین واکنش هایی کاملا طبیعیست .

 

سازدهنی کروماتیک Hohner مدل Super 64X

 

چرا دوست دارید سازدهنی را در دو ماه یاد بگیرید؟

یکی از مشکلات مدرسّان این سازاین است که هنرجویان در ذهن خود دید نسبتا ساده ای به این ساز دارند و تمایل دارند در زمان بسیار کوتاهی این ساز را فراگیرند. که دراکثر موارد باعث دلسرد شدن هنرجواز این ساز می شود و ممکن است همین دلسردی باعث دید منفی دوستان و اطرافیانش شود.

سازدهنی Hohner سری Chromonica مدل Discovery 48

 

هارمونیکا یک ساز تکامل یافته و پیچیده است. که یادگیری حرفه ای آن نیازمندی زمان حداقل دو سال به بالا می باشد.

البته این زمان کاملا به تفاوت های فردی بستگی دارد. اینکه مدت زمان تمرین چقدر است و آیا هنرجو استعداد موسیقایی اش در چه حدیست.

 

نمونه هایی از هارمونیکا ها را می توانید در فروشگاه سایت ببینید.